w Aeroklubie

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej Toruń 2021

Gratka dla miłośników lotnictwa akrobacyjnego, w dniach 29.07- 07.08.2021 odbędą się na toruńskim lotnisku Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced. 

29 stycznia 2021 piloci Aeroklubu Pomorskiego z wybitnie wysokim nalotem w GA ponad 5000 godzin, zostali uhonorowani nagrodami Aeroklubu Polskiego. Nagrody otrzymali: dyrektor Aeroklubu Pomorskiego pil.instr. Janusz Rosołek oraz pil.instr. Maciej Lipiński – więcej.

  Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2020 w dniach 07.09. do 13.09.2020 r. w Toruniu odbywają się 54 Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie ADVANCED i  INTERMEDIATE
Mistrzostwa rozgrywane są zgodnie z: Kodeksem Sportowym FAI ,  Przepisami Polskiego Lotnictwa Cywilnego oraz Regulaminami Aeroklubu Polskiego. 

Wyniki zawodów


Zdjęcia z zakończenia mistrzostw możecie ogladać na profilu FB Aeroklubu Pomorskiego.
  

 

Miło nam poinformować że Lotnisko Aeroklubu Pomorskiego zostało odznaczone przez międzynarodowe jury CIVA, zwycięskim trofeum za organizację tegorocznych Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej w Toruniu.Więcej informacji: http://civa-news.com/page/civa-contest-organiser-of-the-year

IMG_2475-1-3