W AEROKLUBIE

WALNE ZGROMADZENIE W AEROKLUBIE POMORSKIM GRUDZIEŃ 2023
Zawiadamiamy że dn. 9.12.2023 o godz. 10.00 odbędzie się Walne Zgromadzenie dla członków zwyczajnych Aeroklubu Pomorskiego. Więcej informacji PDF. Zawiadomienie

Mistrzostwa w akrobacji szybowcowej w Toruniu dały polskiej reprezentacji medale indywidualne i drużynowe w obu rozgrywanych kategoriach.

Gratulacje dla polskiego Teamu. Indywidualnym i drużynowym mistrzem świata w kat. unlimited został Maciej Pospieszyński. Wszystkie szczegółowe wyniki znajdziecie tu: https://civa-results.com/

MISTRZOSTWA ŚWIATA W AKROBACJI SZYBOWCOWEJ TORUŃ 2023

W dniach 26.07-05.08.2023 odbędą się na naszym lotnisku Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w kategoriach Advanced i Unlimited. Akrobacje można można oglądać sprzed budynku głównego naszego aeroklubu. Wyniki dostępne na www.civa-results.com galerie zdjęć na stronie zawodów www.wagac2023.eu

30.06.2023 – Michalina, Krzysiek, Damian i Leon uzyskali pozytywne oceny szkolenia szybowcowego i oczekują już na swoje licencje szybowcowe. Gratulacje i do przodu.

PUCHAR POLSKI W AKROBACJI SAMOLOTOWEJ.
W dniach 10-12 maja 2023 rozegrany został w Toruniu Puchar Polski w Akrobacji Samolotowej.
Zwyciężył Rafał Przybylak , drugie miejsce Dariusz Mazur, trzecia pozycja Wojciech Kotulski – gratulacje !
fot: Tymoteusz Szymański.

W dniach 03-12.06.2022 na terenie Aeroklubu Pomorskiego odbędą się III Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Intermediate. Akrobacje będzie można oglądać z placu i parkingu przed budynkiem aeroklubu, gdzie mieści się także bar z ogródkiem.Wszystkie informacje organizacyjne, rozpiski lotów, wiązanki, listy startowe i wyniki dostępne są na stronie internetowej zawodów

Toruńscy piloci Michał Rumiński i Piotr Lewandowski, reprezentanci kadry narodowej zostali docenieni za osiągnięcia w akrobacji szybowcowej. Sportowcy Kujaw i Pomorza z nagrodami marszałka 😉 fot. M.Kuras
Pełny artykuł.

TRWA AKCJA POMOCY DLA UCHODŹCÓW I ŻOŁNIERZY NA UKRAINIE – ZAPRASZAMY WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI DO WSPARCIA.

>> Zapraszamy na spotkanie sekcji samolotowej 22.01 (sobota) o godzinie 16.00 w sali metodycznej Aeroklubu. Na spotkaniu omówimy m.in. ciekawe zdarzenia lotnicze z ostatnich lat i postaramy się wyciągnąć z nich wspólne wnioski. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

To był zimny, szary, ponury dzień – sobota 6.11.21 – a jednak PPlki zdane.
Gratulujemy zdanych praktycznych egzaminów do licencji PPL(A) Magdzie Prażmowskiej i Mikołajowi Rybczyńskiemu, życzymy dalszych sukcesów i niezapomnianych chwil spędzonych w powietrzu.

Nasi z medalami MŚ 2021 w akrobacji szybowcowej w Lesznie.07.08.2021

Reprezentanci Polski, piloci Aeroklubu Pomorskiego z medalami. Bezpośrednio po zakończeniu mistrzostw świata w Lesznie powitaliśmy dwóch z naszych medalistów, którzy powrócili z szybowcami na toruńskie  lotnisko. Na Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej w Lesznie Michał Rumiński debiutujący w tej rangi zawodach wywalczył drużynowo brązowy medal w klasie advanced. Natomiast w najwyższej klasie unlimited Piotr Lewandowski zdobył drużynowo złoty medal oraz indywidualnie w jednym z programów brązowy medal. Na medale drużynowe złożył się wysiłek pozostałych naszych reprezentantów z Aeroklubu Pomorskiego: Jan Makula i Stanisław Makula – złoto drużynowe w unlimited i Wojtek Gałuszka – brąz drużynowy w advanced. Gratulujemy Wam wszystkim medali i dziękujemy za walkę.

Gratka dla miłośników lotnictwa akrobacyjnego, w dniach 29.07- 07.08.2021 odbędą się na toruńskim lotnisku Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced.

Link do fotoreportażu z WAAC 2021 Toruń.

29 stycznia 2021 piloci Aeroklubu Pomorskiego z wybitnie wysokim nalotem w GA ponad 5000 godzin, zostali uhonorowani nagrodami Aeroklubu Polskiego. Nagrody otrzymali: dyrektor Aeroklubu Pomorskiego pil.instr. Janusz Rosołek oraz pil.instr. Maciej Lipiński – więcej.

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2020 w dniach 07.09. do 13.09.2020 r. w Toruniu odbywają się 54 Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie ADVANCED i  INTERMEDIATE
Mistrzostwa rozgrywane są zgodnie z: Kodeksem Sportowym FAI ,  Przepisami Polskiego Lotnictwa Cywilnego oraz Regulaminami Aeroklubu Polskiego.

Wyniki zawodów

Zdjęcia z zakończenia mistrzostw możecie ogladać na profilu FB Aeroklubu Pomorskiego.

Miło nam poinformować że Lotnisko Aeroklubu Pomorskiego zostało odznaczone przez międzynarodowe jury CIVA, zwycięskim trofeum za organizację tegorocznych Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej w Toruniu.Więcej informacji: http://civa-news.com/page/civa-contest-organiser-of-the-year

IMG_2475-1-3