w Aeroklubie

To był zimny, szary, ponury dzień – sobota 6.11.21 – a jednak PPlki zdane 🙂

Gratulujemy zdanych praktycznych egzaminów do licencji PPL(A) Magdzie Prażmowskiej i Mikołajowi Rybczyńskiemu, życzymy dalszych sukcesów i niezapomnianych chwil spędzonych w powietrzu.

Nasi z medalami MŚ 2021 w akrobacji szybowcowej w Lesznie.07.08.2021

Reprezentanci Polski, piloci Aeroklubu Pomorskiego z medalami. Bezpośrednio po zakończeniu mistrzostw świata w Lesznie powitaliśmy dwóch z naszych medalistów, którzy powrócili z szybowcami na toruńskie  lotnisko. Na Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej w Lesznie Michał Rumiński debiutujący w tej rangi zawodach wywalczył drużynowo brązowy medal w klasie advanced. Natomiast w najwyższej klasie unlimited Piotr Lewandowski zdobył drużynowo złoty medal oraz indywidualnie w jednym z programów brązowy medal. Na medale drużynowe złożył się wysiłek pozostałych naszych reprezentantów z Aeroklubu Pomorskiego: Jan Makula i Stanisław Makula – złoto drużynowe w unlimited i Wojtek Gałuszka – brąz drużynowy w advanced. Gratulujemy Wam wszystkim medali i dziękujemy za walkę.

Gratka dla miłośników lotnictwa akrobacyjnego, w dniach 29.07- 07.08.2021 odbędą się na toruńskim lotnisku Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced.

Link do fotoreportażu z WAAC 2021 Toruń.

29 stycznia 2021 piloci Aeroklubu Pomorskiego z wybitnie wysokim nalotem w GA ponad 5000 godzin, zostali uhonorowani nagrodami Aeroklubu Polskiego. Nagrody otrzymali: dyrektor Aeroklubu Pomorskiego pil.instr. Janusz Rosołek oraz pil.instr. Maciej Lipiński – więcej.

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2020 w dniach 07.09. do 13.09.2020 r. w Toruniu odbywają się 54 Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie ADVANCED i  INTERMEDIATE
Mistrzostwa rozgrywane są zgodnie z: Kodeksem Sportowym FAI ,  Przepisami Polskiego Lotnictwa Cywilnego oraz Regulaminami Aeroklubu Polskiego.

Wyniki zawodów

Zdjęcia z zakończenia mistrzostw możecie ogladać na profilu FB Aeroklubu Pomorskiego.

Miło nam poinformować że Lotnisko Aeroklubu Pomorskiego zostało odznaczone przez międzynarodowe jury CIVA, zwycięskim trofeum za organizację tegorocznych Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej w Toruniu.Więcej informacji: http://civa-news.com/page/civa-contest-organiser-of-the-year

IMG_2475-1-3