w Aeroklubie

19.00-21.00 Ceremonia Otwarcia – transmisja online
20 SIERPNIA PIĄTEK
🏁16.00-22.00 Start Pikniku 🏁
Przez cały czas trwania imprezy m.in.:
• Statyka wojskowa,
• Pokaz samochodów zabytkowych,
• Statyka i atrakcje lotnicze
• Modelarskie animacje dla dzieci i młodzieży
• Strefy atrakcji Partnerów,
• Strefy atrakcji Sponsorów,
• Strefa food court,
• Wesołe miasteczko
• Animacje dla dzieci
17.30-18.30 POKAZY MODELARSKICH SAMOLOTÓW GIGANTÓW ✈
🏁19.00-22.00🏁
• Planowany slot wylotu balonów MIEDZYNARODOWYCH ZAWODÓW GORDONA BENNETTA
21 SIERPIEŃ SOBOTA
12.00-22.00 Start Pikniku – atrakcje jak w piątek
15.00-16.00 POKAZY MODELARSKICH SAMOLOTÓW GIGANTÓW
16.00-19.00 POKAZY LOTNICZE ✈🛩🪂
20.00-21.00 POKAZ BALONOWY I FIRE SHOW: MUZYKA, ŚWIATŁO, DŹWIĘK 🎈
21.1-21.30.1 FIESTA BALONOWA / GRUPA LOTNICZA Roleski – replika balonu Braci Montgolfier
22.30 Zakończenie imprezy
22 SIERPIEŃ NIEDZIELA
TERMIN REZERWOWY
Uwaga🔥🔥 jeśli w piątek pogoda nie pozwoli na start balonów gazowych, w tym czasie odbędzie się nocny pokaz z palnikami – muzyka światło dźwięk, a zaplanowany na sobotę pokaz zastąpi widowiskowy start zawodników.

Nasi z medalami MŚ 2021 w akrobacji szybowcowej w Lesznie.07.08.2021

Reprezentanci Polski, piloci Aeroklubu Pomorskiego z medalami. Bezpośrednio po zakończeniu mistrzostw świata w Lesznie powitaliśmy dwóch z naszych medalistów, którzy powrócili z szybowcami na toruńskie  lotnisko. Na Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej w Lesznie Michał Rumiński debiutujący w tej rangi zawodach wywalczył drużynowo brązowy medal w klasie advanced. Natomiast w najwyższej klasie unlimited Piotr Lewandowski zdobył drużynowo złoty medal oraz indywidualnie w jednym z programów brązowy medal. Na medale drużynowe złożył się wysiłek pozostałych naszych reprezentantów z Aeroklubu Pomorskiego: Jan Makula i Stanisław Makula – złoto drużynowe w unlimited i Wojtek Gałuszka – brąz drużynowy w advanced. Gratulujemy Wam wszystkim medali i dziękujemy za walkę.

Gratka dla miłośników lotnictwa akrobacyjnego, w dniach 29.07- 07.08.2021 odbędą się na toruńskim lotnisku Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced.

Link do fotoreportażu z WAAC 2021 Toruń.

29 stycznia 2021 piloci Aeroklubu Pomorskiego z wybitnie wysokim nalotem w GA ponad 5000 godzin, zostali uhonorowani nagrodami Aeroklubu Polskiego. Nagrody otrzymali: dyrektor Aeroklubu Pomorskiego pil.instr. Janusz Rosołek oraz pil.instr. Maciej Lipiński – więcej.

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2020 w dniach 07.09. do 13.09.2020 r. w Toruniu odbywają się 54 Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie ADVANCED i  INTERMEDIATE
Mistrzostwa rozgrywane są zgodnie z: Kodeksem Sportowym FAI ,  Przepisami Polskiego Lotnictwa Cywilnego oraz Regulaminami Aeroklubu Polskiego.

Wyniki zawodów

Zdjęcia z zakończenia mistrzostw możecie ogladać na profilu FB Aeroklubu Pomorskiego.

Miło nam poinformować że Lotnisko Aeroklubu Pomorskiego zostało odznaczone przez międzynarodowe jury CIVA, zwycięskim trofeum za organizację tegorocznych Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej w Toruniu.Więcej informacji: http://civa-news.com/page/civa-contest-organiser-of-the-year

IMG_2475-1-3