Kamera
EPTO: 2024-03-28 13:22:34
Aeroklub Pomorski

JERZY MAKULA PREZESEM AEROKLUBU POLSKIEGO

Z satysfakcją pragniemy poinformować, że członek Aeroklubu Pomorskiego Pan Jerzy Makula został nowym Prezesem Aeroklubu Polskiego.

Głosowanie odbyło się w sobotę, 24 marca 2018 na IX Sprawozdawczo-Wyborczym Kongresie Aeroklubu Polskiego.
Jerzy Makula jest od 1979 roku związany zawodowo z PLL LOT, gdzie latał między innymi jako kapitan oraz instruktor na samolotach Boeing 787 Dreamliner. Od 1967 roku członek Aeroklubu Polskiego, a od 1976 członek kadry narodowej AP. Wieloletni trener kadry narodowej, przewodniczący Komisji Akrobacji AP jak również Vice prezydent Międzynarodowej Komisji Akrobacji Lotniczej CIVA.  W latach 1995-2005 członek zarządu Aeroklubu Polskiego, w latach 2009-2010 prezes Aeroklubu Polskiego.  Jest siedmiokrotnym indywidualnym mistrzem świata w akrobacji szybowcowej, czterokrotnym srebrnym medalistą, ośmiokrotnym drużynowym mistrzem świata, trzykrotnym  indywidualnym  mistrzem  Europy, a także czternastokrotnym mistrzem  Polski. Za swoje osiągnięcia sportowe oraz działalność na rzecz popularyzacji sportów lotniczych otrzymał:  Medal Stulecia FAI,  Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty medal za Zasługi dla Obronności Kraju, Złoty Medal AP, Złoty Medal za Wybitne Osiągnięcia Sportowe, tytuł Zasłużony Mistrz Sportu .
W latach dziewięćdziesiątych był współzałożycielem wytwórni szybowców MDM, produkujących szybowce na których lata większość światowej czołówki.Panu Jurkowi życzymy samych sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Baner 1 Baner 2